انواع ورق کامپوزیت نما

فیلم مراحل نصب و اجرای ورق کامپوزیت

دراین روش ورق های کامپوزیت پس از برش و شیار به صورت ثابت با پیچ یا پرچ بر روی زیر سازی آلومینیومی یا آهنی متصل شده که مراحل نصب آن از سرعت بالایی بر خوردار است. در بین فاصله ورق های نصب شده جهت ایجاد نمایی زیبا تر و ضد آب شدن نما از تسمه ای از جنس ورق و چسب های پلی اورتان که دوام بسیار بالایی نسبت به چسب و لاستیک سیلیکونی دارد استفاده می گردد.

انواع ورق کامپوزیت موجود در بازار

شرکت طلوع دارای کارخانجات و کارگاههای متعدد ، استاندارد و مدرن با خط تولید کامل برای تولید این محصول نظیرخطوط رنگ کاری کویل آلومینیوم (coating) ، اکسترودینگ ( Extruding) T، لمینیشن ( Lamination)، و غیره مطابق آخرین تکنولوژی های آمریکا و اروپا می باشد و همچنین مجهز به یک مرکز تحقیقاتی – آزمایشگاهی پیشرفته است .

این یک تلاش گروهی است

کارخانه طلوع به وسعت 10000 متر مربع واقع در شهر بهشهر ، یکی از بزرگترین تولید کنندگان ورق های کامپوزیت و آلومینیومی در ایران میباشد که با دارا بودن 2 خط تولید و برترین دستگاه های تولید کامپوزیت کشور تایوان تحت لیسانس آلمان سالانه 20،000،000 مترمربع کامپوزیت آلومینیوم را دارا میباشد.

گروه تولـیدی طــلوع با بیش از 20 سال سابقه به عنوان یکی از نخستین شرکت های پیشگام و پیشرو در صنعت مصالح نوین ساختمانی در سطح کشور شناخته می شود.
این شرکت در حوزه تولید ورق های کامپوزیت آلومینیومی نما ، شبکه تولید و فروش گسترده ای از این محصول را در سطح کشور به خود اختصاص داده است.
دامنه فعالیت این مجموعه به داخل کشور محدود نبوده ، ضمن تشکیل مراکزی در کشور امارات متحده عربی ، قطر ، عراق ، مالزی و ... در حال گسترش حوزه نفوذ تجاری خود در فرای مرز های جغرافیایی کشور است.

شرکت طلوع تولید کننده ورق های کامپوزیت Shinebond , OrginalBond , ReyoBond , SuperBond , TolooBond میباشد.

گروه تولـیدی طــلوع ، طلوع باند نمایندۀ انحصاری ورق های آلومینیومی کامپوزیت طلوع باند ، رینوباند ، تی ال باند ، سوپرباند ، شاین باند و دفتر رسمی شرکت و کارخانۀ طلوع در ایران می باشد. همچنین این شرکت صاحب امتیاز برند های TolooBond , ZigmaBond , ReynoBond , SuperBond , ShineBond و ... می باشد.


انواع ورق کامپوزیت در بازار


انواع برندهای ورق های کامپوزیت قابل اجرا برای نماهای داخلی و خارجی کامپوزیت بر اساس کشور سازنده

کشور سازنده : آمریکا

ورق نمای کامپوزیت آلومینیوم آلکویاس ALUCO JAS
ورق نمای کامپوزیت آلومینیوم آلومونت ALUMONT
ورق نمای کامپوزیت آلومینیوم آلوباند ALUBOND U.S.A
امتیاز اصلی برند آلوباند برای كمپاني American Building Technologies از ايالت ايلينويز آمريكا ست ؛ اما به دلیل افزایش روز افزون کارخانجات و برندهای مختلف تولید ورق کامپوزیت و ایجاد رقابتهای شدید قیمتی به ناچار برای کاهش هزینه های تولید این برند در سه کشور هندوستان ، صربستان و همچنین در امارات متحده عربی در شهر عجمان تولید می شود. آلوباند USA به عنوان پرفروش ترین برند کامپوزیت در دنیا یکی از معروف ترین برندهای تولیدی کامپوزیت با تنوع تولید فراوان می باشد .
محصولات آلوباند : آلوبوند پی وی دی اف : ورق های کامپوزیت آلومینیومی نمای خارجی آلوبوند لایت : ورق های کامپوزیت آلومینیومی نمای داخلی آلوبوند نانو پرمیوم : ورق های کامپوزیت آلومینیومی نانو ، ضد گرد و غبار و خودشو آلوبوند اف آر: ورق های کامپوزیت آلومینیومی ضد حریق آلوبوند اکو : ورق های کامپوزیت آلومینیومی اقتصادی آلوبوند دابل کالر : ورق های کامپوزیت آلومینیومی هفت رنگ آلوبوند اس اس : ورق های کامپوزیت آلومینیومی استنلس استیل آلوبوند گرین (سبز) : ورق کامپوزیت آلومینیومی با هسته معدنی آلوبوند سولار : ورق های کامپوزیت آلومینیومی سولار (خورشیدی)
آلومتال : سقف کاذب آلومینیومی
سایر محصولات : تایل گچی لامبورد ، تیغه اور فرز و چسب درزگیر آلوبوند کشور چین نیز ورق کامپوزیت با برند آلوباند تولید می کند که با دو نوع برچسب متفاوت به آلوباند سوئیس و آلو باند مثلثی چین در ایران معرفی شده اند .

کشور سازنده : آلمان

ورق نمای کامپوزیت آلومینیوم آلوکوباند ALUCOBOND
آلکوباند به عنوان یکی از پرفروش ترین برندهای ورق آلومینیوم کامپوزیت دنیا در سال 1969 تاسیس شده است .آلوکوباند یکی از قدیمی ترین و مطرح ترین برندهای ورق کامپوزیت می باشد و اکثر برندهای ورق کامپوزیت برای نام گذاری از پسوند و پیشوند های نام این برند یعنی آلو ، آلوکو ، باند برای آشنا بودن نام خود به گوش مشتریان استفاده می کنند . کویل آلومینیومی ورق آلکوباند توسط شرکت 3A آلمان تولید می شود . این ورق در کشور آلمان ، هند و چین تولید می شود و رنگهای سالید یا ساده ، متالیک ، اسپارکلینگ یا براق اکلیلی و هفت رنگ را پوشش می دهد . اخیراً همانند آلپولیک ژاپن ، دیگر برند معروف و مطرح کامپوزیت ، سه گونه جدید ورق آلکوباند چین ، آلکوباند یو اس آ و آلکوباند ایران در بازار کامپوزیت کشور به فروش می رسد.
ورق نمای کامپوزیت آلومینیوم گات بوند GUT.BOND
ورق نمای کامپوزیت آلومینیوم بوش BOSCH PlATTEN
این ورق کامپوزیت توسط شرکت بوش پلیتن آلمان تولید می شود و در بازارهای اروپا ، شرق آسیا و آفریقای جنوبی به رکورد پرفروش ترین ورق دست یافته است ؛ همچون آلکوباند آلمان کویل آلومینیومی این ورق نیز توسط شرکت 3A آلمان تولید می شود و دارای رنگهای سالید ، اسپارکلینگ ، نانو ، طرح دار ، متالیک و هفت رنگ می باشد .
کشور سازنده : انگلیس

ورق نمای کامپوزیت آلومینیوم آلوآرت ALUART
کشور سازنده : فرانسه
ورق نمای کامپوزیت آلومینیوم رینوبوند REYNOBOND ورق نمای کامپوزیت آلومینیوم لوبوند LUBOND
کشور سازنده : سوئد
ورق نمای کامپوزیت آلومینیوم آلکوفورس ALCO-FORCE
کشور سازنده : ژاپن
ورق نمای کامپوزیت آلومینیوم آلپولیک ALPOLIC ورق آلپولیک همان ورق آلکلد است که بوسیلۀ کارخانجات پلاستیک میتسوبیشی ژاپن تولید می شود و دارای ویژگیهای ضدحریق یا FR با پلی اتیلن B1 سفید پودری بوده و در ضخامت پوسته دو طرف 5/0 میلیمتر ، راهی بازارهای بین المللی می شود و یکی از با کیفیت ترین برند های ورق آلومینیوم کامپوزیت پانل در دنیا می باشد . این برند نیز همچون برند آلکوباند رنگهای ساده یا سالید ، متالیک ، اسپارکلینگ ( Sparkling) یا براق اکلیلی و هفت رنگ را پوشش می دهد ؛ همچنین طرحهای چوب و سنگ نیز برای این برند موجود است . باعث تاسف است که به دلیل عدم وجود حق کپی رایت ، برخی کارخانجات کامپوزیت ایرانی ورق خود را با نام این برند روکش می کنند ؛ اگرچه به راحتی می توان تفاوت کیفیت را احساس نمود.
کشور سازنده : کره
ورق نمای کامپوزیت آلومینیوم آلکومکس ALCOMAX ورق نمای کامپوزیت آلومینیوم آلکوتکس ALCOTEX ورق نمای کامپوزیت آلومینیوم آلکوپنل ALCOPANEL ورق نمای کامپوزیت آلومینیوم آلکووال AlCO WALL ورق نمای کامپوزیت آلومینیوم آلکوبکس ALCOBEX ورق نمای کامپوزیت آلومینیوم هیوندا HYUNDAI
کشور سازنده : امارات
ورق نمای کامپوزیت آلومینیوم آلوباند ALUBOND U.S.A امتیاز اصلی این ورق برای آمریکاست و در شهر عجمان امارات متحده تولید می شود از جمله پروژه های معروف اجرا شده با این ورق اجرای نمای برج خلیفه دبی بلندترین برج دنیاست .

مشخصات ورق کامپوزیت

ورق نمای کامپوزیت آلومینیوم آلوپکس ALUPEX ورق نمای کامپوزیت آلومینیوم نانوباند U.S.A NANOBOND این برند با استاندارد CE اروپا و Astm امريكا در كشور امارات متحده تولید می گردد . ورق نمای کامپوزیت آلومینیوم استاربوند STAR BOND
کشور سازنده : ترکیه
ورق نمای کامپوزیت آلومینیوم سارای SARAY ورق نمای کامپوزیت آلومینیوم ناچورال بوند NATURALLBOND
کشور سازنده : چین
ورق نمای کامپوزیت آلومینیوم آلوباند سوئیس SWITZERLAN ALUBOND این ورق در یکی از کارخانه های چینی تولید می شود که مورد تایید شرکت بازرسی SGS سوئیس قرار گرفته و به همین دلیل به آلوباند سوئیس معروف شده است. ورق نمای کامپوزیت آلومینیوم آلوباند متلتی ALUBOND آلوباند مثلثی چین : Alubond China ، به دلیل اینکه حرف A لاتین در لگوی این برند به صورت مثلثی نوشته می شود به نام آلوباند مثلثی مشهور شده است و سالیان متمادی است که توسط یکی از معتبرترین کارخانجات چین تولید می شود . این ورق یکی از کم عیب ترین ورق های کامپوزیت وارداتی چینی به ایران می باشد اما این برند نیز به وسیلۀ یکی از کارخانه های داخلی کشور کپی شده و با همان نام به بازار عرضه می شود.
ورق نمای کامپوزیت آلومینیوم آلوتایل ALUTILE
ورق نمای کامپوزیت آلومینیوم آلومستر ALUMASTER
ورق نمای کامپوزیت آلومینیوم آلوبست ALUBEST
ورق نمای کامپوزیت آلومینیوم آلومارک ALUMARK
ورق نمای کامپوزیت آلومینیوم آلوتکنو ALUTECNO
ورق نمای کامپوزیت آلومینیوم آلووینا ALUVINA
ورق نمای کامپوزیت آلومینیوم آلوکوبست ALUCOBEST
ورق نمای کامپوزیت آلومینیوم آلکواستون ALCOSTONE
ورق نمای کامپوزیت آلومینیوم آلکومستر ALCOMASTER
ورق نمای کامپوزیت آلومینیوم آلکوسوپر ALCOSUPER
ورق نمای کامپوزیت آلومینیوم آلکوپان AlCOPAN
ورق نمای کامپوزیت آلومینیوم آی بوند I BOND
ورق نمای کامپوزیت آلومینیوم یوروپنل EUROPANEL
ورق نمای کامپوزیت آلومینیوم پنل کو PANELCO
ورق نمای کامپوزیت آلومینیوم هیوندا HYUNDAI
ورق نمای کامپوزیت آلومینیوم تویو TOYO
ورق نمای کامپوزیت آلومینیوم بولیا BOLLIYA
ورق نمای کامپوزیت آلومینیوم گودسنس GOODSENSE
ورق نمای کامپوزیت آلومینیوم تاکا TAKA
ورق نمای کامپوزیت آلومینیوم فیتینگ FEITING
ورق نمای کامپوزیت آلومینیوم رویال Royal
ورق نمای کامپوزیت آلومینیوم یارت YARET
ورق نمای کامپوزیت آلومینیوم ویل استرانگ WILLSTRONG

برخی از برند های ورق کامپوزیت نما موجود در ایران
ورق نمای کامپوزیت آلومینیوم شاین باند SHAINBOND
ورق نمای کامپوزیت آلومینیوم آلومین ALUMIN
ورق نمای کامپوزیت آلومینیوم آلکونام ALUCONAM
ورق نمای کامپوزیت آلومینیوم آلکوبست ALCOWEST
ورق نمای کامپوزیت آلومینیوم پرمیوم باند PREMIUMBOND
ورق نمای کامپوزیت آلومینیوم اس ام پی باند S.M.P BOND
ورق نمای کامپوزیت آلومینیوم کوپکو COPCO
ورق نمای کامپوزیت آلومینیوم آلپولیک ALPOLIC
ورق نمای کامپوزیت آلومینیوم طلوع باند TOLOOBOND
ورق نمای کامپوزیت آلومینیوم آلوسوئیس باند ALUSWISSBOND
ورق نمای کامپوزیت آلومینیوم آلومکس ALUMAX
ورق نمای کامپوزیت آلومینیوم الکواستون ALCOSTON
ورق نمای کامپوزیت آلومینیوم آلکوباند ALCOBOBD
ورق نمای کامپوزیت آلومینیوم تی ال باند TLBOND
ورق نمای کامپوزیت آلومینیوم سوپرباند SUPERBOND
ورق نمای کامپوزیت آلومینیوم آلوتک ALUTEK
ورق نمای کامپوزیت آلومینیوم آلوسوئیس باند AluswissBond
ورق نمای کامپوزیت آلومینیوم آلوارجینال باند AluOriginalBond
ورق نمای کامپوزیت آلومینیوم آلوتایل ALUTILE
ورق نمای کامپوزیت آلومینیوم آلوتاپ ALUTOP
ورق نمای کامپوزیت آلومینیوم گلکسی باند GALAXYBOND
ورق نمای کامپوزیت آلومینیوم آلوباند ALUBOND
ورق نمای کامپوزیت آلومینیوم ضد حریق سیگما باند SEGMABOND

مزایای استفاده از ورق کامپوزیت آلومینیوم (ورق کامپوزیت نمای ساختمان)


ورق کامپوزیت آلومینیوم ، متریالی نو در ایران که به دلیل عواملی مانند شیک بودن ، تنوع در رنگ ها ، وزن سبک ، پایداری و دوام بالا ، پایداری رنگ ، اجرای سریع و آسان و غیره ، جایگاه خود را در بین مواد دیگر در ساخت نمای ساختمان و دکوراسیون داخلی، هر روز بیشتر کرده است. نمای کامپوزیت در انواع و رنگ های مختلف به شما امکان می دهد رنگ و طرح مورد نظر خود را انتخاب کنید و ایده های خاص خود را که با دیگر مصالح ساختمان قابلیت اجرایی ندارد را به واقعیت تبدیل کنید.

اصلی ترین کاربرد ورق آلومینیوم کامپوزیت در صنعت ساخت و ساز می باشد. تولید ورق کامپوزیت در ابتدا برای تولید مصالحی جهت سبک کردن وزن کلی ساختمان و ایجاد راحتی و باز بودن دست طراحان معمار در معماری ساختمان ها با ایده های خاص ، در نظر گرفته شده بود. همانطور که بازده آن روز به روز آشکار شده است ، در صنایع دیگر نیز مورد استفاده قرار میگیرد. اما مزیت ورق کامپوزیت در مقایسه با سایر مواد جایگزین در نمای ساختمان در زیر ذکر خواهد شد.

کم شدن وزن کلی ساختمانها با به کارگیری از ورق های آلومینیومی کامپوزیت


به دلیل ترکیبات ورق کامپوزیت، آلومینیوم و پلی اتیلن، این ماده به طور قابل توجهی سبک است. تقریباً شش کیلوگرم در مترمربع ، که وزن سازه را در نمای ساختمان بطور قابل توجهی کاهش می دهد ، که به طور قابل توجهی مقاومت ساختمان در برابر زلزله را افزایش می دهد و با توجه به سبکی نما ، تلفات کمتری را بر جای میگذارد.

با استفاده از کامپوزیت نمای ساختمان ، هزینه کلی ساختمان را کاهش دهید


مرحله اجرای اسکلت ساختمان یکی از گرانترین مراحل در ساخت ساختمان می باشد و با توجه به وزن سبک ورق کامپوزیت آلومینیوم سازه سبک تر خواهد شد و می توان اسکلت اصلی ساختمان را سبک تر کرد ، که باعث کاهش قابل ملاحظه در هزینه می شود.

امکان ایجاد طرح های گوناگون نمای ساختمان با ورق کامپوزیت به دلیل شکل پذیری آسان برای ایجاد نماهای متنوع در ساختمان


ورق کامپوزیت آلومینیومی به راحتی برش داده و تغییر شکل داده می شود و دارای منحنی کاملاً رول و انعطاف پذیر است. بنابراین از نظر مهندسین ، طراحان معمار و مجریان پروژه ، ورق کامپوزیت آلومینیوم بهترین متریال برای نمای ساختمان است. این امر به این دلیل است که ورق کامپوزیت آلومینیومی با هر طرحی و شکل قابل استفاده است و مهمتر از آن ، اجرای این پیچیدگی در طراحی ، هزینه ای متناوب برای استفاده از مواد دیگر نخواهد داشت.

امکان اجرای ایده های گوناگون در طراحی به دلیل امکان اجرای طرح های خاص روی ورق های آلومینیومی و تنوع رنگ های موجود


قابل دسترس بودن رنگ های متنوع و تقریبا نامحدود با استفاده از ورق های آلومینیوم کامپوزیت ورق های کامپوزیت آلومینیومی در رنگ های مختلف به ویژه رنگهای شاد مانند صورتی ، قرمز ، زرد ، سبز و غیره تولید می شود که در سایر مصالح به کار رفته در نما کمتر دیده می شود. گفتنی است ، دوام این رنگها نیز بسیار مناسب و در برابر شرایط بد جوی از مقاومت بالایی برخوردار است.

ثبات رنگ در زمان اجرای نما و بعد از آن


با بکارگیری از پوشش محافظ PVDF ، رنگ ورق های کامپوزیت آلومینیومی حتی در آفتاب عمر بسیار طولانی دارد. و نور مستقیم خورشید طی سال ها باعث تغییر رنگ ورق کامپوزیت نخواهد شد.

بدون نیاز به هزینه های نگهداری و شستشو مدام


ورق های آلومینیوم کامپوزیت نیازی به نگهداری معمول مانند رنگ آمیزی یا دوری از نور خورشید یا باران ندارند. و نمونه های ورق های کامپوزیت با پوشش نانو که قابلیت خود تمیزکنی دارند، امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است و باعث کاهش هزینه های نگهداری ساختمان خواهد شد.

مواد زیرسازی سبک ، ساده و دارای تنوع


ورق های کامپوزیت آلومینیوم به روش های گوناگونی قابلیت اجرا دارند که همگی از پروفیل های آلومینیومی سبک یا آهنی برای زیرسازی استفاده می کنند.

تعمیر، جایگزینی و نصب ساده پنل ها در صورت آسیب دیدگی


با توجه به کارگیری سیستم ماژولار در تولید ورق های کامپوزیت ، نصب صفحات آلومینیومی برای تعمیر ورق های کامپوزیت بسیار آسان می باشد. این بدان معنی است که فقط ورق های آسیب دیده هنگام تعمیر نیاز به تعویض دارند و نمای کلی ساختمان بدون تخریب باقی خواهد ماند.

ورق کامپوزیت بسیار ایده آل برای عایق صدا ، گرما و سرما


ورق کامپوزیت از جهت وجود یک لایه پلی اتیلن در میان ورق ​​، عایق بسیار مناسبی در برابر آلودگی صوتی و همچنین سر و صداهای مزاحم است. وجود قابلیت عایق این محصول باعث کاهش هزینه های گرمایشی و سرمایشی ساختمان می شود.

سرعت بالا در اجرا


از ویژگی دیگر ورق کامپوزیت، میتوان به سرعت بالای نصب آن اشاره داشت. کار شکل دهی ورق ها به سرعت انجام می شود و نصب زیر ساخت آسان است و کل نما به سرعت نصب می شود. در حالی که برای سایر مواد ، به دلیل مباحثی چون وزن زیاد و مشکلات مواد زیر ساختی از نظر خشک شدن مصالح و غیره ، زمان اجرای آن بطور چشمگیری افزایش خواهد یافت.

تنوع در ابعاد


یکی از مزایای بارز ورق کامپوزیت تولید در ابعاد بزرگ آن است که می تواند در عرض های 1220 الی 1575 میل و طول 2000 الی 6000 میل تولید شود که از نظر اندازه بسیار مناسب است. در حالی که برای سایر مصالح ساختمان ، از جهت وزن بالا و سایر مشکلات در اجرا ، محدودیت در ابعاد وجود خواهد داشت

مقاومت بالای رنگ در مقابل باران اسیدی شهرها


رنگ استفاده شده در ورق کامپوزیت یک نوع رزین با مقاومت بالاست ، بنابراین هیچ خمشی و ترک خوردگی روی رنگ هنگام خم شدن و شکل گیری ایجاد نمی شود. همچنین ، این نوع رنگ در برابر بارانهای اسیدی بسیار مقاوم است و همچنین نسبت به سایر رنگهای متداول مقاومت بسیار بالایی در برابر اشعه ماورای بنفش خورشید UV دارد.

مقاوم در مقابل حریق


از دیدگاه مقاومت در مقابل حریق ، این متریال در بسیاری از کشورهای دنیا بعنوان مصالح ضد حریق معرفی شده و اجرا می گردند. و بعد از حریق باعث ایجاد آلودگی در محیط نمی شوند ، چون تمام موادی که در ساخت ورق کامپوزیت استفاده می شود بدون (CFC) می باشند.


برای تماس مستقیم و دریافت پشتیبانی از طریق گروه تولـیدی طــلوع فرم مندرج در لینک روبرو را به دقت پرنمایید.