ورق کامپوزیت ضدحریق

ورق های کامپوزیت نسوز A 2 , B 1

هرآنچه در مورد ورق های کامپوزیت A 2 باید بدانیم؟


ورق های کامپوزیت FR که مخفف کلمه لاتین FireResistance, به معنای مقاوم در برابر حریق می باشد. ورق های A 2 که در تولید آن ها از هسته های ضد حریق استفاده شده است کاربردهای متنوعی برای انواع نمای ساختمان دارند.
بر اساس آزمایش های انجام شده ورق های آلومینیوم کامپوزیت A 2 از ایمن ترین ورق های موجود در بازار ایران به شمار می روند. در هسته ی ورق های کامپوزیت آلومینیوم کامپوزیت A 2 از هیدروکسید آلومینیوم و هیدروکسید منگنز با خلوصی بین ۸۸ تا ۹۰ درصد استفاده شده است.
در ورق های گرید B خلوص هسته اصلی ۴۵ تا ۵۵ درصد میباشد. ورق های کامپوزیت A 2 مورد تایید نهادهای نظارتی داخلی از جمله سازمان مسکن وشهرسازی، آتش نشانی، موسسه استاندارد ایران و همچنین منطبق با استانداردهای معتبر جهانی از جمله ASTM و En13501-1 می باشند.
کیفیت بالای رنگ، تنوع طرح ها و استحکام ورق کامپوزیتت A 2 این امکان را به طراحان و پیمانکاران نمای ساختمان می دهد تا بتوانند از ورقهای ضد حریق A 2 به صورت گسترده برای سازه های مختلف استفاده نمایند.
طبق استاندارد EN13501-1 ورق های ضدحریق غیر قابل اشتعال A 2 ,Non-combustible دارای کمترین میزان دودهای سمی S1 وبدون ذرات حامل آتش D0 خواهند بود.عدم تصاعد گاز های سمی و خطر ناک در هنگام آتش سوزی یکی از ویژگی های مثبت است که استفاده از ورقهای کامپوزیت آلومینیومی را در مناطقی که در معرض آتش یا در مکان هایی با امکان دسترسی کم جهت اطفاء حریق قرار دارند ممکن می سازد.ورق های کامپوزیتی A2 تنها ورق کامپوزیت ضد حریق آلومینیومی هستند که به واسطه هسته معدنی آن ها بالاترین میزان مقاومت دربرابر آتش را دارند ، بنابراین بهترین گزینه برای استفاده در محل هایی هستند که در محافظت در برابر آتش اهمیت بسیار بالایی دارد.

A2 - Composite Sheet Factory

چنین مکان هایی عبارتند از :
ساختمان های های صنعتی یا بسیار بلند ، مجتمع های بلند ، بیمارستان ها ، هتل ها ، ایستگاه های زیر زمینی یا تونل ها.ورق های کامپوزیت ضدحریق در دمای بالا با مواد سفت کننده مولکولی با عملکرد بالا پیوندی می یابد تا به بالاترین سطح از لحاظ پایداری در برابر پوسته شدن برسد.ورق کامپوزیت ضد حریق(ورق کامپوزیت نسوز) آلومینیوم به علت سبکی خود که می تواند منجر به کاهش فاجعه در زمین لرزه ها شو به آسانی قابل پردازش می باشد. سلسله مراتبی همچون بریدن، تسطیح کردن، نورد کردن و چند نوع شکل دهی با زاویه قایمه با ابزار ساده نجاری قابل انجام می باشد تا کار نصب پانل سریع و راحت شده و در نتیجه از میزان هزینه ها بکاهد..
همچنین قابلیت انعطاف پذیری ورق کامپوزیت ضد حریق(ورق کامپوزیت نسوز) آلومینیوم در ابداع طرح های بدیع، کمک زیادی به طراحان کرده است.

A2 - Composite Sheet

جدول آنالیز ورق های A2


Table

A2 Fireproof Composite Sheet

A2 Fireproof composite sheet

برای تماس مستقیم و دریافت پشتیبانی از طریق گروه تولـیدی طــلوع فرم مندرج در لینک روبرو را به دقت پرنمایید.