مقـــالات مرتبط بـا ورق کامپوزیت

مقـــالات طــلوع بـــاند

1399/10/06 : تاریخ مطلب
آشنایی با ضخامت و روکش آلومینیوم

چگونه ضخامت ورق آلومینیوم کامپوزیت را انتخاب کنیم؟

طلوع باند به عنوان یک تامین کننده ورق آلومینیوم کامپوزیت ، سعی داریم آشنایی با ضخامت و روکش آلومینیوم را مختصر توضیح دهیم . ورق آلومینیوم کامپوزیت تاکنون در زندگی مردم توسعه یافته است. ورق آلومینیوم را هر کجا که بروید می توانید ببینید. برای مصرف کنندگان ورق آلومینیوم کامپوزیت ، اندازه ضخامت ورق آلومینیوم در هنگام خرید باید به آن توجه شود. ضخامت کلی ورق آلومینیوم کامپوزیت از 4 میلی متر تا 6 میلی متر است و مشتریان باید متناسب با شرایط واقعی انتخاب و خریداری کنند.

 

ضخامت روکش ورق آلومینیوم

برای ساخت نمای خارجی ساختمان ، ضخامت روی ورق کامپوزیت باید دقت بیشتری انتخاب شود. در شرایط عادی ، از ورق کامپوزیت با ضخامت کلی 4 میلی متر یا بیشتر استفاده خواهد شد ، زیرا مقابله با طوفان های طبیعی یا باد ضروری است. اگر انتخاب می کنید خیلی نازک باشد ، ورق کامپوزیت آلومینیوم از نظر مقاومت و عمر مفید نمی تواند به خوبی تضمین شود. به ویژه مناطق پر باد و طوفان با مشکل روبرو خواهند شد. این نوع هوای بد صدمات زیادی به ورق آلومینیوم وارد خواهد کرد. اگر ضخامت ضخیم تری انتخاب نکنید ، مقاومت در برابر چنین فشاری دشوار است.

می توانید از ضخامت آلومینیومی نازک تری برای دکوراسیون داخلی استفاده کنید ، اما این مطلق نیست. بعضی از مکان ها اغلب گاز مرطوب یا خورنده یا مایع هستند ، بنابراین باید روکش آلومینیومی ضخیم تری انتخاب کنید و از مقاومت در برابر خوردگی بیشتری استفاده کنید. و باعث عمر بیشتر می شود

کاربرد ضخامت ورق آلومینیوم خصوصاً در شهرهای بزرگ و متوسط ​​بسیار گسترده است ، جایی که می توان از آن در ساختمانهای مسکونی ، ساختمانهای اداری ، پمپ بنزینها ، ایستگاهها و فرودگاهها استفاده کرد. ورق آلومینیوم کاربری آسان و زیبایی دارد و اولین انتخاب افراد مدرن برای تزئین است. اگرچه این محصولی کاربردهای متنوعی دارد ، اما هنوز هم برخی از افراد اطلاعات کمی در مورد مواد اولیه ورق کامپوزیت آلومینیوم دارند ، بنابراین باید مواد اولیه روکش آلومینیوم روی ورق را به همراه تولیدکنندگان روکش آلومینیوم آشنا کنیم.


ورق کامپوزیت

 

مواد اولیه روکش آلومینیوم ورق کامپوزیت

مواد اولیه روکش آلومینیوم ورق کامپوزیت به چهار دسته تقسیم می شوند:
یعنی آلیاژ آلومینیوم – منیزیم ، آلیاژ آلومینیوم ، آلیاژ آلومینیوم – منگنز و آلیاژ معمولی آلومینیوم.

این چهار ماده اولیه دارای خصوصیات متفاوتی هستن ،
بنابراین استفاده از مواد اولیه مختلف تأثیرات متفاوتی در کیفیت روکش آلومینیوم خواهد داشت. آلیاژهای آلومینیوم و منیزیم حاوی منیزیم هستند و یک لایه اکسید نازک روی سطح منیزیم تشکیل می شود و بازتاب هوا بر روی آن را دشوار می کند. آلیاژهای منیزیم دارای مقاومت خاص بالا و استحکام خاص بالایی هستند. بنابراین ، صفحات آلومینیوم آلیاژهای آلومینیوم و منیزیم دارای سختی نسبتاً بالا و مقاومت در برابر اکسیداسیون قوی هستند.

از آنجا که مواد آلیاژ آلومینیوم حاوی منیزیم یا منگنز نیستند،
مقاومت و سختی آنها به طور قابل توجهی پایین است.
اما به دلیل نرمی و پردازش آسان ، تا زمانی که به ضخامت خاصی برسد،
می تواند به عنوان یک ماده تزئینی نیازها را برآورده کند.
با این حال ، مقاومت در برابر اکسیداسیون ضعیف است و در هنگام حملات مستعد تغییر شکل یا خم شدن است.

   نظرات :  

 


از طریق فرم زیر نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال نمائید.

ساعت و تاریخ :

14:15- 1402/1/2

 

 

 

 

 

برای تماس مستقیم و دریافت پشتیبانی از طریق گروه تولـیدی طــلوع فرم مندرج در لینک روبرو را به دقت پرنمایید.